Cukiernia „Pod klonem”

Posted on 6 listopada 2021Możliwość komentowania Cukiernia „Pod klonem” została wyłączona

Cukiernia „Pod Klonem” Pana Władka Głoskowskiego mieszcząca się w stylowym drewnianym domku. Rurkami z kremem wytwarzanymi przez Właściciela wg własnej receptury przez ponad 34 lata, delektowali się mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, Wałbrzycha i okolic.   

Pan Władysław otworzył swoją cukiernię w 1972 r. po przeprowadzce do Janowic Wielkich ze swojego rodzinnego miasta –  Łodzi. 

Rurki z kremem to popisowy produkt Jego Cukierni „Pod Klonem”.

Na miejscu i na bliskie odległości można było kupić rurki z bitą śmietaną, do dłuższego transportu cukiernik przygotowywał rurki z nadzieniem cukrowo-tłuszczowym, które składało się z margaryny, cukru i waniliowego aromatu i można je było dłużej przechowywać.

Codziennie powstawało około tysiąca tych kruchych, delikatnych smakołyków.

Rurki zamawiały m.in. cukiernie z Wałbrzycha, Kamiennej Góry i Jeleniej Góry. Były też zamówienia na puste rurki, które cukiernie już u siebie wypełniały nadzieniem.

W 2006 r. właściciel cukierni przeszedł na emeryturę, ale nie spoczął na laurach. Wkrótce poznała Go cała Polska, ponieważ wystąpił w muzycznym programie telewizyjnym „Szansa na Sukces” i w efekcie został zaproszony na koncert laureatów w 2011 r. w Sali Kongresowej w Warszawie.

Relacja Władysława Głoskowskiego
Opracowanie: Alicja Kozak
Cukiernia współcześnie (fot. K. Pisarska)
Ze zbiorów własnych W. Głoskowskiego
Ze zbiorów własnych W. Głoskowskiego
Ze zbiorów własnych W. Głoskowskiego